De geknevelde vrouw

Product details

NULL

Afwerking: 
Paperback
Aantal pagina's: 
96
Afmetingen: 
183x123
Verschijningsdatum: 
14/04/2025
EAN: 
9789020947472
Nur-code: 
Mens en maatschappij algemeen
Uitgever: 
Academia Press
Druk: 
1

De geknevelde vrouw

Hoe macht en moraal het vrouwenlichaam bepalen
  • Het vrouwenlichaam is politiek

In De geknevelde vrouw stelt Bieke Purnelle dat het vrouwen lichaam nooit neutraal is, maar een strijdtoneel. Achter elke wet over abortus, elk verbod op een hoofddoek en elke norm over hoe een vrouw zich hoort te gedragen, schuilt een machtsstrijd.

In dit messcherpe essay fileert Purnelle hoe patriarchale structuren, nationalistische agenda's en reactionaire bewegingen de controle over het vrouwenlichaam versterken.

Een prikkelende en urgente oproep om macht, moraal en ongelijkheid niet als natuurwetten te accepteren, maar als structuren die bestreden moeten worden.

 

De geknevelde vrouw maakt deel uit van de Karakters-reeks, prikkelende en eigenzinnige teksten die uitnodigen tot reflectie en discussie. De reeks is een samenwerking tussen Studium Generale, Rekto:Verso, Vlaams-Nederlands huis deBuren en Academia Press.

Karakters

‘Karakters’ zijn prikkelende en eigenzinnige teksten die uitnodigen tot reflectie en discussie. 

Prijs:14,99

Gratis verzending vanaf € 24,99 (Benelux)

Beschikbaarheid:

Leverbaar (binnen 1-2 werkdagen in huis)

E-book ean

iBookstore